Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
wtorek, 23 września 2008 07:00

VII Niedziela Wielkanocna rok „B” – 13.05.2018 rok

 

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego w czasie nabożeństwa majowego.
  3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  4. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski. Odpust w kościele św. Jerzego.

 

  1. W środę z racji nabożeństw majowych na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oraz w sobotę za wstawiennictwem naszej patronki św. Marii Magdaleny zapraszamy przed Mszą św. wieczorną.
  2. W środę również z racji 16-tego dnia miesiąca Nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła – a później adoracja do godz. 21.00.
  3. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, oraz ostatni numer KGzB.
  4. Dzisiaj po Mszach św. jak było zapowiadane będziemy mieli możliwość w ramach uczynku miłosierdzia wesprzeć Hospicjum Santa Gala, mieszczące się w Łabuńkach – które na co dzień opiekuje się ludźmi w ostatnim okresie ich ziemskiego życia.
Poprawiony: sobota, 12 maja 2018 17:46