Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Witold   
wtorek, 23 września 2008 07:00

XV Niedziela zw. rok „B” – 15.07.2018 rok

  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  3. W sobotę tradycyjnie dzień przed odpustem św. Marii Magdaleny, Msza św. o godz. 18.00  – pod przewodnictwem ks. B-pa Mariana Rojka w intencji zmarłych parafian połączona z procesją na cmentarz parafialny. W czasie ;liturgii zostanie poświęcona nowa figura św. Marii Magdaleny. O godz. 20.45 ponownie zapraszamy do kościoła na Nowennę za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny – oraz wieczornicę przygotowaną przez siostry Magdalenki z Lubania, przy relikwiach naszej patronki. Relikwie przywiezione przez siostry można będzie później adorować przez całą niedzielę.
  4. W dzień odpustu w niedzielę suma odpustowa o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. bp. Mariusz Leszczyński.
  5. Tego dnia Msza św. w int. zbiorowej o godz. 18.00, połączona z nowenną – do św. Marii Magdaleny. Przez cały dzień podczas każdej Mszy św. o swoim zakonie i jego charyzmacie będą opowiadać siostry Magdalenki.
  6. W związku z tym że w sobotę porządek Mszy św. będzie powszedni czyli – 7.00, 7.30 i 18.00 – Msze święte z godziny 9.00 i 10.30, będą odprawione o godz. 7.00. Jeśli ta zamiana komuś nie odpowiada proszony jest zgłosić się do zakrystii.
  7. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do sypania kwiatków podczas procesji po sumie odpustowej.
  8. Siostra Lucjana zachęca do składania ofiar na kwiaty na odpust do skarbony za dużymi ławkami.
  9. Bóg Zapłać za ofiary z dzisiejszej niedzieli na tacę – przeznaczone na prace przy alejkach na naszym cmentarzu parafialnym – oraz za ofiary indywidualne 100 i 200 zł of. bezimienna.

10. Trwają zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

Poprawiony: sobota, 14 lipca 2018 17:52