Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Witold   
wtorek, 23 września 2008 07:00

III Niedziela zwykła rok „B” – 21.02.2018

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

W tym tygodniu patronują nam:

· 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

· 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

· 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

4. Dzisiaj o 13.30 w budynku KLOJPII odbędzie się opłatek grup modlitewnych z naszej parafii.

5. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich naszych radnych na spotkanie opłatkowe, które tradycyjnie odbędzie się na plebanii.

6. W zakrystii można nabyć tradycyjne świece (gromnice) z prawdziwego wosku odlewane dawną metodą przez naszych radnych.

7. W dniu wczorajszym zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę – Pragniemy wszystkim rodzinom gorąco podziękować za wspólną modlitwę, złożone ofiary, oraz życzliwość jaką okazaliście nam, za troskę o sprawy kościoła i o prace trwające przy parafii. Bóg Zapłać.

Bóg zapłać za ofiary złożone z racji kolędy na potrzeby kościoła;

8. Biuro Radia Maryja – organizuje 28 stycznia spotkanie opłatkowe. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 13.00 w Kościele św. Jerzego. Po Mszy św. wspólne kolędowanie w Liceum ONZ. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszają organizatorzy.

 

9. Arion Szpitale zaprasza na bezpłatne badania „Profilaktyka raka, jelita grubego” – w ramach projektu dostępne będą różne bezpłatne formy wsparcia. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Normal 1 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Poprawiony: sobota, 20 stycznia 2018 19:29