Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Witold   
wtorek, 23 września 2008 07:00

XIX Niedziela zw. rok „B” – 21.10.2018 rok

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Z tej racji w naszej parafii o swojej pracy w Ekwadorze opowiadała siostra Ligia – nasza rodaczka. Taca dzisiejsza jest bezpośrednio przekazana na misje w Ekwadorze. Siostrę Ligię polecajmy łasce i opiece Bożej.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Taca za tydzień przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji.
  4. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów – nie zaśmiecanie sąsiednich. Pamiętajmy o tych zapomnianych i zaniedbanych. W tym tygodniu zostaną rozniesione do naszych domów kartki wypominkowe – będziemy naszych zmarłych polecać w modlitwie koronkowej począwszy od 3 listopada.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów. Jutro odpust w Biłgoraju w Parafii p.w. św. Jana Pawła z sumą o godz. 12.00.

 

  1. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30.
  2. Zapraszamy na Nowenny po Mszy św. wieczornej w środę do MBNP i w sobotę św. Marii Magdaleny.
  3. W sobotę, 27 października coroczna Diecezjalna Pielgrzymka  Młodzieży  Maturalnej na Jasną Górę.
  4. Jak zawsze jest do nabycia prasa katolicka Niedziela.
  5. Są do nabycia kalendarze ścienne maryjne w cenie 6 zł.
Poprawiony: sobota, 20 października 2018 14:06